Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski w Janowie Lubelskim

Osoby z niepełnosprawnościami

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Szanowni Państwo !

Burmistrz Janowa  Lubelski dokłada wszelkich starań aby umożliwić Państwu załatwianie spraw w Urzędzie Miejskim w Janowie Lubelskim przy ul. Zamoyskiego 59. 

Ułatwieniem dla osób poruszających się na wózkach w dostępie do budynku ma służyć podjazd z barierkami, a wejście do którego prowadzi umożliwia przejazd wózka inwalidzkiego.

Część wydziałów które w swojej działalności wymagają bezpośredniej obsługi interesantów usytuowanych jest na parterze budynku (Referat Spraw Społecznych i Obywatelskich, Referat Ochrony Środowiska i Logistyki, Urząd Stanu Cywilnego, Straż Miejska, a także kasa Urzędu Miejskiego).

Na parterze budynku znajduje się również Punkt Obsługi Interesanta gdzie można złożyć podanie i zgłosić potrzebę kontaktu z pracownikiem wydziału znajdującego się na wyższych kondygnacjach budynku. W razie konieczności pracownicy ci, w celu rozmowy z interesantem schodzą do Punktu.

 

Ponadto informujemy, że osoba doświadczająca trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się  ma prawo do:

 

a)      skorzystania z usług tłumacza języka migowego,

b)      załatwienia sprawy przy pomocy osoby przybranej,

c)      kontaktu z urzędem za pośrednictwem narzędzi współczesnej komunikacji,

 

W celu skorzystania przez osoby zainteresowane z pomocy tłumacza języka migowego PJM, SJM, SKOGN przy załatwieniu spraw w Urzędzie Miejskim w Janowie Lubelskim, prosimy o:

a)      poprzez inna osobę, telefonicznie pod nr 15 87 24 330

b)      fax pod nr 15 8724670

c)      przesłanie e-maila na adres: sekretariat@janowlubelski.pl, lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą epuap.gov.pl.

Osoby zainteresowane pomocą tłumacza powinny zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się w sposób określony powyżej, co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

 Wcześniejsze wskazanie sprawy, ułatwi i przyspieszy jej załatwienie.